Hakkımızda

Milattan sonra 40-90 yıllarında yaşayan, De materia medica adlı eseri dünyaya kazandıran, bitkileri ilaca dönüştürmenin babası Pedanius Dioscorides’in bugünkü Adana, Kozan’da doğduğunu biliyor muydunuz?

 

Portrait_of_Dioscorides_from_De_Materia_Medica

 

Üzerinde yaşadığımız bu kadim topraklar, hem dünyanın seyrini değiştiren alimlere hem de şifalı bitkilere yüzyıllardır ev sahipliği yapıyor ve ülkemizde güç geçtikçe insanların doğal yollardan tedavi olma istekleri artıyor. 

 

Biz de aslında bu hikayenin bir parçasıyız. Ekibimizdeki herkes ister istemez uçucu yağlara bir şekilde dokunuyor; Dedesi yağcı olan var! Bahçesinden narenciye toplayıp, kabuk yağı çıkartan var! Eczacılık okuyan var! Ziraat mühendisi var! Türk var, yabancı var. Okullu var, alaylı var.

 

Materia Medica

 

Uçucu yağlar ve faydaları hakkında herkesi bilinçlendirmek için araştırma sonuçlarına dayalı içerik üretiyoruz ve bunu da büyük bir  tutkuyla yapıyoruz. var. İçeriklerimiz bilimsel makalelerin sabırla okunması ve derlenmesi ile ortaya çıkıyor. Bu da zaman alıyor.

 

Şimdilik ürün satmıyoruz, zira şifalı bir bitkiyi yağı için üretmek çok meşakatli bir süreç. İstediğimiz standartta uçucu yağ üretmek yıllar alabilir. Sitemize reklam da almıyoruz. Zira bu büyük bir sorumluluk demek. Yağlarla ilgili hile yapmak çok kolay ve buna aracı olmak istemeyiz. 

 

Anavarza_castle

 

İşbirliği, yazarlık ya da yaratıcı başka fikirleriniz olursa lütfen bize yazın! Bu yolda butik çalışan, titizlikle emek verenlere destek olmaktan mutluluk duyarız.

 

Sağlıkla kalın!

 

Sevgilerimizle,
aromaterapio.com

 

İletişim  Formu:

 

 

Posta Adresi: Fener Mh. Fener Cd. No: 45 Muratpaşa – Antalya

E-mail: terapioaroma@gmail.com